Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Captain Horatio Hornblower

2 posters

:: Konuş :: TV Dizileri

Captain Horatio Hornblower Empty Captain Horatio Hornblower

Mesaj tarafından LuluNatu Paz 5 Tem. 2009 - 16:42

HORNBLOWER

Captain Horatio Hornblower X5970nw8

Bir ara TNT de çıkan bir diziydi, severek izliyordum. Ama artık vermiyorlar ne yazık ki. Yine de internetten izlenilebilir.
Başrolde Ioan Gruffudd oynuyor. Aslında C.S Forester’ın yazmış olduğu bir kitap olan Hornblower’ın filmleri de mevcut. Dizi Napolyon savaşları sırasında hayatını sürdüren bir denizciyi anlatıyor. Başkarakterin adı Horatio Hornblower.
Hornblower, sürekli aklıyla hareket eden, çok zeki, komutanı Sör Edward Pellew tarafından çok sevilen bir İngiliz denizcisidir. Sürekli daha yüksek mevkiler elde etmeye ve karşısına çıkan zorlukları –Fransızlar olsun, duygularıyla savaşmak zorunda kalışı olsun- yenmeye çalışmaktadır. Ama her yaşadığı olaydan sonra hayatı biraz daha değişmektedir.
Britanya ile Fransa arasındaki savaşa Hornblower’ın varlığı nasıl etki edecektir? Hornblower birçok belayla karşı karşıya kalacaktır; Fransızlarla savaşmak, veba salgını, Napolyon Bonapart’ın kardeşiyle ilgilenmek, bir komutanın ölümünü nasıl açıklayacağı, hatta isteyip istemediğinden emin olmadığı biriyle evlenmek de bunların içinde. ^^
Bu dizide kullanılan firkateynler Marmaris’te inşa edilmiş. Aynı zamanda Master and Commandar filminin de esin kaynağı olan dizidir. Filmin sonundaki bazı sahneler tamamen Hornblower’dan kopyaymış.
Oldukça güzel ve macera dolu bir yapım. Bence internetten izlemeye de değer Captain Horatio Hornblower 766952 herkese tavsiye ederim Captain Horatio Hornblower 766952

Captain Horatio Hornblower D7f35bd3acfea31d614dd99mt5
LuluNatu
LuluNatu

Yararlılık Puanı : 3880
Kadın

Captain Horatio Hornblower Empty Geri: Captain Horatio Hornblower

Mesaj tarafından straw-hat C.tesi 8 Ağus. 2009 - 13:01

evt güzel bi diziydi..

yalnız natucum izleyeb ileceğimiz yada indirebileceğimiz bi adres yokmu huhhuh ..
straw-hat
straw-hat
Moderatör
Moderatör

Yararlılık Puanı : 415
Erkek

Captain Horatio Hornblower Empty Geri: Captain Horatio Hornblower

Mesaj tarafından LuluNatu C.tesi 8 Ağus. 2009 - 16:13

http://film.7nu.net/seri-filmlerboxset/25233-hornblower-serisi-1998-2003-dvdrip.html

buradan indirilebilir herhalde, önce üye olmak lazımmış, ben olmadım, ama bi bakarsın istersen. Dublajı bilmiyorum, ingilizce olabilir, ama altta ingilizce altyazılarını vermiş. Olmadı divxplanetta filmler var gibi, araştırılırsa dizi bölümlerinin türkçeleri de bulunabilir belki. Aslında ben tntden bir iki kayıt yapmıştım, yüklerdim de bölümün tamamı değil parça parça... Neyse, istersen bu linki deneyebilirsin, iyi seyirler ^^

bu arada emmy ödülü almış, araştırırken gördüm Captain Horatio Hornblower 829804
LuluNatu
LuluNatu

Yararlılık Puanı : 3880
Kadın

- Similar topics

:: Konuş :: TV Dizileri