Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lost 6. Sezon Hakkında Bilgiler

3 posters

:: Konuş :: TV Dizileri :: Lost

Lost 6. Sezon Hakkında Bilgiler Empty Lost 6. Sezon Hakkında Bilgiler

Mesaj tarafından Danger_Mouse Çarş. 29 Tem. 2009 - 23:12

LOST“un son sezonuna henüz 5 ay var, hayranları bu son sezon için sabırsızlıkla bekliyor. Ve dizinin yapımcılarıyla sürpriz bazı oyuncuları, bu seneki yine San Diego’da gerçekleştirilen Comic-Con “LOST” paneline katılarak soruları cevaplandırdılar.
İlk olarak yapımcıların ağzından yeni sezon için çıkan bazı bilgileri verelim:
- 6. ve son sezon, 1. sezonla paralellik gösterecek. Burada yapımcı Damon Lindelof, 1. sezondan pek çok karakterin geri döneceği müjdesini veriyor! Diğer yapımcı Carlton Cuse ise, 6. sezonda ilk sezondan karakterleri geri getirmek için önemli bir keşif olacağını belirtiyor.
- Daniel Faraday 6. sezonda olacak! Faraday’i en son 5×14 “The Variable” bölümünün sonunda kaybetmiştik.
- Dizideki karakterlerin geçmişlerine, çocukluklarına dönülecek mi? Carlton Cuse bu konu hakkında, 6. sezonun farklı olacağını söylüyor, ancak bu ‘farklılığın’ ne şekilde olacağını belirtmiyor. Yani 6. sezonda flashback veya flashforward olmayacak, daha farklı bir plan olacak.
- Richard Alpert’ın geçmiş hikayesi 6. sezonun kapsayacağı konulardan biri.
- Damon Lindelof, Juliet’in 6. sezonda olacağını müjdeliyor!
- 5. sezon finalinde gözüken siyahlı adam hakkında bir teori: Bu adam “Esau” mu? Michael Emerson bunun fazla gerçekçi olduğunu belirtiyor, ancak bu fikir yine de hoşuna gitmiş.
- 2. sezonda karşılaştığımız gökten yiyecek paketi atılması olayı da açıklanacak. Damon Lindelof bu konuda “O olayı anlatacak bir şeyler geliştiriyoruz.” diyor.
- 6. sezonda çok fazla Dharma olmayacak.
- Jacob dizide hiçbir karakterin formuna bürünmedi, Claire de buna dahil.
- Dominic Monaghan (Charlie) panelde gözüktü. Bu, Charlie’nin son sezon için geri dönebileceği sinyalini veriyor.
Yapımcıların yanı sıra, panele Hurley’i canlandıran Jorge Garcia, Ben’i canlandıran Michael Emerson ve Richard’ı canlandıran Nestor Carbonell de katıldı. Üçlü, karakterleriyle ve diziyle ilgili sorular sorulara yanıt verdiler;
Nestor Carbonell, yapımcıların, oyunculara cevap verirken çok titiz ve çok gizli olduklarını belirtti ve kendi karakteriyle ilgili sorularda genellikle “Evet, öyle farz edecek olursan yanlış düşünmüş olmazsın” gibi kodlanmış cevaplar aldığını ekledi.
Şu an için, panele katılan oyunculardan hiçbiri yeni sezon hakkında pek bir şey bilmiyor, ancak bu konuda Michael Emerson’un panel boyunca oldukça sessiz olması da gözlerden kaçmadı. Jorge Garcia, Dominic Monaghan’ın diziye Charlie olarak geri döneceğini bile panele geldiğinde onu görmesiyle öğrendiğini söyledi.
Panelde soruları yönelten sunucu, dizideki bütün gizemlerin açıklanıp açıklanmayacağını sordu. Carbonell ve Emerson’un bu konu hakkında söyledikleri şöyleydi: “Esasında adayla ilgili bütün gizemleri öğrenemeyeceğiz, zaten bütün hepsini öğrenmenin bir anlamı da yok. Ufak tefek bazı gizemler izleyicilerin hayalgücüne bırakılmış olacak.
Michael aynı konu hakkında şunu da ekledi: “Yazarlara güvenimiz sonsuz. Bence dizinin sonu son derece tatmin edici olacak.”
Nestor da adadaki gizemler hakkında şunlardan bahsetti: “Dizide birtakım gizemler ve mistik öğelerin öylece kalması gerekiyor. Bence dizinin ana soruları daha çok resme genel bir çerçeveden bakınca görülüyor; adayı kim kontrol ediyor, birbiriyle çelişki içinde olan güçler nedir, bunlar açığa çıkacak mı? Bir de “Neden” soruları var; neden Ben, Charles’la bu kadar alakalı, neden onu öldürmeyi bu kadar çok istiyor? Küçük şeylerin ise gizemini korumaya hakkı var. Ben mesela adanın her türlü özelliğini ve bilimsel nedenini bilmek istemiyorum.”
Panelde “LOST“un filmiyle ilgili bazı dedikodulardan da bahsedildi, Michael Emerson bunları kısaca, “Yapımcılar böyle bir şeye hayır diyor, o yüzden bunlar sadece spekülasyon,” demekle yetindi.
LOST“la ilgili olarak bir başka haber de panelde ortaya çıktı: Dizide 1. sezonda Boone karakterini canlandıran Ian Somerhalder, CW kanalının “Vampire Diaries” dizisinde rol almakta ve bu sebeple dizinin panelinde konuktu. Kendisiyle yapılan röportajlar neticesinde verdiği bilgiye göre Boone 6. sezonda “LOST” dizisine geri dönüyor.
Bunların yanı sıra, panelde Oceanic Airlines’a, Hurley’e ve Kate’e ait bazı reklamlar yayınlandı, bu reklamlarda “Oceanic 815 düşmeseydi ne olurdu?” sorusuna yanıt veren görüntüler vardı; Kate “Amerika’nın En Çok Arananları” videosunda gözükürken, Hurley zengin biri olarak Mr. Cluck’s’ı satın almış ve şirketin reklamını yaparken görülüyor. Bir diğer video da Oceanic’e ait bir reklam videosu.

Alntıdır...
Danger_Mouse
Danger_Mouse

Yararlılık Puanı : 129
Erkek

Lost 6. Sezon Hakkında Bilgiler Empty Geri: Lost 6. Sezon Hakkında Bilgiler

Mesaj tarafından kikoushi Çarş. 29 Tem. 2009 - 23:56

Boone nasıl geri dönüyor ya, du bi dakka, o varsa ben Shannon da istiyorum!!!! Lost 6. Sezon Hakkında Bilgiler 829804
kikoushi
kikoushi
Site Owner
Site Owner

Yararlılık Puanı : 878
Erkek
Hobi : NBA-Adventure Oyunları-Gerilim Filmleri/Romanları
Lakap : Goku

https://animeup.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Danger_Mouse Perş. 30 Tem. 2009 - 0:17

walla hocam benim asıl kafamı "Jacob dizide hiçbir karakterin formuna bürünmedi, Claire de buna dahil." kaştırdı.. O kadar ölü insanın kılığına jacob girmemişse kim girdi acayip merak ettim.
Danger_Mouse
Danger_Mouse

Yararlılık Puanı : 129
Erkek

Mesaj tarafından Vakit Cuma 18 Haz. 2010 - 22:24

Diziyi severdim ama final olmamış :/
Vakit
Vakit

Yararlılık Puanı : 12
Kadın

- Similar topics