Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Requiem For a Dream

+3
hythloth
aXed_mind
kikoushi
7 posters

Requiem For a Dream Empty Requiem For a Dream

Mesaj tarafından kikoushi Çarş. 18 Haz. 2008 - 19:17

Aslında çok fazla film izlemiyorum, özellikle şu son zamanlarda neredeyse "0"a yakın bir derecede... Neyse konu dağılmadan bu kadar az film dağarcığına sahip bir insan olarak yine de benim hayatımda izleyip de aşık olduğum "hayatımın yapımı" olan bu değerli başyapıtı sizlerle paylaşmak istedim... Beni bu film kadar etkileyen başka hiçbir film izlemedim açıkcası, ilk sahnesinden en sonuna kadar birçok kere kendimi resmen filmin içinde bulduğum bir yapıttır kendisi, ki bunu bana yapabilen -trans halinde izlediğim- tek yapımdır kendisi, bunun yanında çok ama çok mükemmel, efsane de bir soundtracki vardır, yine filmle aynı isimli(Requiem for a dream) Clint Mansell tarafından yapılan bir eser.. Zaten eminimki bu parçayı da aranızda istemsiz olarak da olsa birçok kişi duymuştur, her yerde fon müziği olarak kullanılmış, güzelim parça resmen hor kullanılmıştır... Sonuç olarak efenim bu topici açmamın nedenleri; eğer aranızda bu şaheseri daha önce izlemiş biri varsa bunu onla tartışmak, yorumlarını almak, görüşleri paylaşmak ve de izlemeyenleri bu şaheserden haberdar etmektir... Bilgilerinize arz ederim Requiem For a Dream 445351 Ayrıca ek bilgiler içinde imdb den yararlanabilirsiniz ^^
kikoushi
kikoushi
Site Owner
Site Owner

Yararlılık Puanı : 878
Erkek
Hobi : NBA-Adventure Oyunları-Gerilim Filmleri/Romanları
Lakap : Goku

https://animeup.yetkin-forum.com

Requiem For a Dream Empty Geri: Requiem For a Dream

Mesaj tarafından aXed_mind Çarş. 18 Haz. 2008 - 23:34

yıllaaaaaaar önce izleme şerefine nail olduğum, başyapııtan ziyade efsane kategorisine girmesi gereken bir yapımdır kendileri..uyuşturucuya üç mewsim olarak yaklaşan, her mewsimde hawa gbi filmin seyrini de değiştiren, seyirciyle oyuncak gibi oynayan aronofsky, tabiri caizse sinema dünyasına KİTİ VERMİŞTİR..

hem görsel, hem işitsel yönden kusursuzun üstünde bir performans gösteren R.F.A.D'i sewenlere, aronofsky'nin bi önceki filmi Pi'yi önerebilirim
aXed_mind
aXed_mind
Admin
Admin

Yararlılık Puanı : 1317
Erkek
Hobi : Serbest Çağrışım..
Lakap : Orkidm var en zor gnümde,Pilav yerim Sarıyer'de,Bacağma dolarm kariyeri de,Çocuk da yparm bariyer de

Mesaj tarafından hythloth Perş. 19 Haz. 2008 - 11:44

İzlemek lazım diosunuz yani Requiem For a Dream 829804...
hythloth
hythloth
hythloth
hythloth

Yararlılık Puanı : 614
Erkek

Mesaj tarafından aXed_mind Perş. 19 Haz. 2008 - 17:15

farz diorum ben kendi açımdan..
aXed_mind
aXed_mind
Admin
Admin

Erkek
Lakap : Orkidm var en zor gnümde,Pilav yerim Sarıyer'de,Bacağma dolarm kariyeri de,Çocuk da yparm bariyer de

Mesaj tarafından kikoushi Perş. 19 Haz. 2008 - 17:30

axed_mind demiş ki:farz diorum ben kendi açımdan..

yıllaaaaaaar önce izleme şerefine nail olduğum, başyapııtan ziyade efsane kategorisine girmesi gereken bir yapımdır kendileri..uyuşturucuya üç mewsim olarak yaklaşan, her mewsimde hawa gbi filmin seyrini de değiştiren, seyirciyle oyuncak gibi oynayan aronofsky, tabiri caizse sinema dünyasına KİTİ VERMİŞTİR..

hem görsel, hem işitsel yönden kusursuzun üstünde bir performans gösteren R.F.A.D'i sewenlere, aronofsky'nin bi önceki filmi Pi'yi önerebilirim

Ben de çok pis katılıyorum tüm söylediklerine ve her ne kadar senin dediğin filmleri şimdiye kadar hepsini indirdiysem de pek film izleme damarımm tutmadığından henüz onları izleyemedim, ama gidip hemen pi'yi de indiriyorum, onda artık sanırım damar falan dinlemem patır kütür girişirim Requiem For a Dream 824580 Ya aslında önce gidip bu requiem for a dream(bu arada türkçe ismi: bir rüya için ağıt'tır..)in şöyle full kalite bir versiyonunu mu indirsem, sonra bir daha -artık bilmiyorum kaçıncı defa ama- deliler gibi izlesem diyorum, pff bu kadar laftan sonra artık anime indirmelere bir ara verip, şimdi filmlere geçiyorummmmm XD
kikoushi
kikoushi
Site Owner
Site Owner

Erkek

Mesaj tarafından aXed_mind Perş. 19 Haz. 2008 - 17:37

Goku demiş ki:
axed_mind demiş ki:farz diorum ben kendi açımdan..

Ben de çok pis katılıyorum tüm söylediklerine ve her ne kadar senin dediğin filmleri şimdiye kadar hepsini indirdiysem de pek film izleme damarımm tutmadığından henüz onları izleyemedim, ama gidip hemen pi'yi de indiriyorum, onda artık sanırım damar falan dinlemem patır kütür girişirim Requiem For a Dream 824580 Ya aslında önce gidip bu requiem for a dream(bu arada türkçe ismi: bir rüya için ağıt'tır..)in şöyle full kalite bir versiyonunu mu indirsem, sonra bir daha -artık bilmiyorum kaçıncı defa ama- deliler gibi izlesem diyorum, pff bu kadar laftan sonra artık anime indirmelere bir ara verip, şimdi filmlere geçiyorummmmm XD

Pi daha ağır bi film başından itibaren..ama seweceğine eminim owner'ım..requiem'in de dvd'sini 5 ytl gibi bir fiyata bulunca hemen atlamıştım..ne güsel oldu walla..
aXed_mind
aXed_mind
Admin
Admin

Erkek

Mesaj tarafından kikoushi Perş. 19 Haz. 2008 - 17:50

Şu anda hem Requiem'in dvdsini hem Pi'yi hem de --Aronofsky'nin bu iki filmini bilmeme rağmen adını daha önce hiç duymadığım-- The Fountain adlı 2006 yapımı filmini de indiriyorum, ben bu ikisini de seveceğime yüzde yüz emin gibiyim ^^
kikoushi
kikoushi
Site Owner
Site Owner

Erkek

Mesaj tarafından aXed_mind Perş. 19 Haz. 2008 - 17:56

fountain için kesin bişe söliemem..beni çok zorlayan bir filmdi..zaten fountain'i sewnler we nefret edenler olarak 2ye ayrılmış bir internet kitlesi mewcut durumda..ben nefret etmememe rağmen çok da sewdiğimi söyleyemeyeceğim..ama görüntü bakımından o da çok kalburüstü bir filmdir..hatta pi we R.F.A.D'den daha iyi olduğu bile söylenebilir..müzikler de hiç geri kalmamakta..ama film...bilmiyorum..senin yorumuna bırakayım bence..
aXed_mind
aXed_mind
Admin
Admin

Erkek

Mesaj tarafından kikoushi Perş. 19 Haz. 2008 - 18:00

Hmm, bakalım ben hele önce bir indireyim, nasılsa bu aralar izlerim onu ve Pi'yi o zaman genişçe yorum yapabilirim, ama ne bileyim, Aronofsky'den kolay kolay beğenemeyeceğim bir film çıkamaz gibi geliyor şu an -Requiem'i yaratan insan üstü varlık daha ne olsun- O yüzden umarım beklentilerimi karşılarbu iki filmde :hımfg:
kikoushi
kikoushi
Site Owner
Site Owner

Erkek

Mesaj tarafından aXed_mind Perş. 19 Haz. 2008 - 18:04

ben asıl pi diyorum yaaaaa....o nası bi film öle yaa?
aXed_mind
aXed_mind
Admin
Admin

Erkek

Mesaj tarafından kikoushi Cuma 20 Haz. 2008 - 20:50

Pi'yi de izlemiş bulunmaktayım yiit, Requiem'e birçok bakımdan çok benzediğini söylemeliyim özellikle bu adamın ilaç alışlarıyla requiem'de uyuşturucu alma sahnelerinin çekim benzerliği suratıma tebessümü kondurdu, zaten film her haliyle ben Aronofsky'inim diyor, Requiem'le kıyaslayam tabii(boşuna hayatımın filmi değil ^^) ama çok beğendiğimi de söylememe gerek yok sanırım, inanılmaz bir 80 dakika yaşattı film, zaten bu pi sayısı olsun, altın oran olsun haklarında birkaç kitap-yazı okumuşluğum vardı, ama işin ilginci daha önce hiç 216 ile alakalı bir şey duymamıştım, onu da bu filmle anlamış oldum, çekim açıları, rahatsız ediciliği ve müzikleri çok yerinde, afiyetle izlenesi bir filmmiş gerçekten, iyi ki tavsiyene uymuşum, izlemeyenlere de ben de öneririm efem XD
kikoushi
kikoushi
Site Owner
Site Owner

Erkek

Mesaj tarafından kızgın abla Cuma 20 Haz. 2008 - 21:31

herkese meraba tabi bnm gıcık kardeşim hariç Requiem For a Dream 639557 beni tanıyosunuz aslında kardeşim sayesinde Requiem For a Dream 783641 hani şu en komik korku filminden bile korkan tırsak kişilik Requiem For a Dream 904432 neyse bütün engellemelere rağmen ben burdayım Requiem For a Dream 545471 ve korkak deil bilakis kızgınım.ayrıca kızgın olan ben kardeşimden farklı olarak sempatik sevimli yaramaz bi tipim Requiem For a Dream 973337 ve de yöneticiye başkaldıralım nedir bu başımızdakilerden çektiklerimiz Requiem For a Dream 279720
kızgın abla
kızgın abla

Yararlılık Puanı : 0
Kadın

Mesaj tarafından kikoushi Cuma 20 Haz. 2008 - 21:48

İşte benim ablam Requiem For a Dream 824580 Tabii biraz da kızdırmış olabilirim daha önceden Requiem For a Dream 445351 kızgınlıkla önüne gelen yere yazmış ne var bıcır, hoşgeldin aboş Requiem For a Dream 766952
kikoushi
kikoushi
Site Owner
Site Owner

Erkek

Mesaj tarafından [MetaL.countess] Cuma 20 Haz. 2008 - 21:50

aboo snn abLan mı Requiem For a Dream 70681 pardon owner'M
[MetaL.countess]
[MetaL.countess]
Moderatör
Moderatör

Yararlılık Puanı : -105
Kadın

Mesaj tarafından kikoushi Cuma 20 Haz. 2008 - 21:54

Tamam sorun diil sen doğru bir şey söyledin ama ben can sağlığım için senin ilk mesajı bir ortadan kaldırayım Requiem For a Dream 594141 Bu arada Requiem'i izleyin -konu normale dönsün XD-
kikoushi
kikoushi
Site Owner
Site Owner

Erkek

Mesaj tarafından bLue-Dragon Cuma 20 Haz. 2008 - 21:59

cidden abLan mı Requiem For a Dream 526856
bLue-Dragon
bLue-Dragon
Admin
Admin

Yararlılık Puanı : 639
Erkek
Hobi : Msn-Pc-Anime

Mesaj tarafından kikoushi Cuma 20 Haz. 2008 - 22:03

bLue-Dragon demiş ki:cidden abLan mı Requiem For a Dream 526856

Cidden ablam XD Daha önce kendisi hakkında yaptığım bir takım açıklamalardan dolayı siteyi basıp ayaklanma çıkarma kararı almış kendisi Requiem For a Dream 824580
kikoushi
kikoushi
Site Owner
Site Owner

Erkek

Mesaj tarafından [MetaL.countess] Cuma 20 Haz. 2008 - 22:05

sna karsı ayakLanma cıkıcaını snmm goku ama evde her an hersey oLabuLur tabe
[MetaL.countess]
[MetaL.countess]
Moderatör
Moderatör

Kadın

Mesaj tarafından bLue-Dragon Cuma 20 Haz. 2008 - 22:07

yazdığın yazıLarı ben niye görmedim korkma caner yardım ederiz Requiem For a Dream 829804
bLue-Dragon
bLue-Dragon
Admin
Admin

Yararlılık Puanı : 639
Erkek
Hobi : Msn-Pc-Anime

Mesaj tarafından [MetaL.countess] Cuma 20 Haz. 2008 - 22:08

save the caner!
[MetaL.countess]
[MetaL.countess]
Moderatör
Moderatör

Kadın

Mesaj tarafından kikoushi Cuma 20 Haz. 2008 - 22:10

Yok ya, ablam bi tanedir, şaka niyetine yazmış o mesajı da işte,o kadar bahsini ettim ne de olsa kendisinin gelmezse olmazdı artık xD, neyse yahu daha fazla burasının da konusu değişmesin ^^
kikoushi
kikoushi
Site Owner
Site Owner

Erkek

Mesaj tarafından aXed_mind C.tesi 21 Haz. 2008 - 5:57

bir adet abla da oldu, hayırlı olsun caner XD

pi'yi beğenmene sevindim..gerçi ben requiem'den daha çok sewerim kendisini ama XD

final beni benden almıştı bu arada, ayrıca kesinlikle haklısın, aronofsky'im diye bağıran 2 film war karşımızda..fountain bu konuda biraz eksik kalmakta..bızzzzzzzzztttt...(matkap) (şşşşt...spoiler)
aXed_mind
aXed_mind
Admin
Admin

Erkek

Mesaj tarafından kikoushi C.tesi 21 Haz. 2008 - 11:24

Requiem de Requieemmm XD Cidden Pi'nin finali çok iyiydi, ama biraz da belli eder gibiydi ne olacağını, bu arada matkap derken, ayıp oluyo ama cık cık Requiem For a Dream 829804
kikoushi
kikoushi
Site Owner
Site Owner

Erkek

Mesaj tarafından mervepica C.tesi 21 Mart 2009 - 11:16

Bir arkadaşımın tavsiyesiyle izlemiştim filmi..tam benlik bir filmdi dramdı falan gerçekten etkileyici bir filmdi ama gerçekten öyleydi.. çok kolay etkilenen biri olmayaraktan ben bile etkilendim diyebilecek kadar etkilendim ..
mervepica
mervepica

Yararlılık Puanı : 10
Kadın

- Similar topics