Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bir kaç haber...

+6
Natulcien
BlacKmaMBa
Kitiara
bLue-Dragon
kikoushi
IIchigoo
10 posters

Bir kaç haber... Empty Bir kaç haber...

Mesaj tarafından IIchigoo C.tesi 23 Şub. 2008 - 18:58

Naruto Türkiye'de...
Super-J yetkilisi Engin Demir tarafından gönderilen bir bilgiye göre bütün Dünya’da fırtına gibi esen ve büyük bir hayran kitlesine sahip Naruto sonunda Türkiye’ye geliyor. Üstelik sadece televizyonda değil, yapımın aynı zamanda DVD ve manga olarak da piyasaya sürülmesi planlanıyor.

yazı şu şekilde:

"EFSANE ANİME NARUTO TÜRKİYE’DE!......

Japon anime endüstrisinin dünyada fırtınalar koparan animesi “Naruto” sonunda Türkiye’de de lisanslandı.

Japonya’nın en önemli animasyon firmalarının Türkiye temsilcisi olan Super-J Eğitim Medya San. Ltd. Şti. tarafından lisanslanan Naruto, çok yakında önce TV ekranlarında, daha sonra manga ve DVD’leri ile Türk anime severler ile buluşacak.

Super- J’den yapılan açıklama şöyle;

“TV Tokyo ile uzun dönemdir devam eden görüşmelerimiz geçtiğimiz hafta anlaşma ile sonuçlanmıştır. Buna göre çok yakında önce TV ekranlarında yayınlanmaya başlayacak olan Naruto, devamında DVD’leri ve mangaları ile piyasada olacak. Türkiye’deki anime severler tarafından uzun zamandır beklenen Naruto’nun dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük ses getireceğine eminiz.”

Death Note Director’s Cut 2

Death Note adına kurulan LiveJournal topluluklarında son zamanlarda yeni bir haber ortalarda dolaşmakta. Serinin ilk 25 bölümünün bir nevi yeniden anlatımı niteliğinde olan Death Note Director’s Cut Final Conclusion isimli 2 saatlik yapımın geçenlerde Japonya’da tekrarının gösterildiği sırada izleyenlerin söylediğine göre film bittiğinde duyurulan ilginç bir haber var. Haber, bu yaz aylarında gösterilmesi planlanan ve hikâyenin 25. bölümünden sonuna kadar olan kısmı işleyecek olan ikinci bir Director’s Cut’ın yapım aşamasında olduğundan bahsediyor.

Yeni Death Note Mangası Bölümü ve Yeni Bir Kira
Yeni Death Note Mangası Bölümü ve Yeni Bir Kira Shueisha'nın Haftalık Shonen Jump dergisinde 2003-2006 yılları arasında Tsugumi Ooba tarafından yazılan, Takeshi Obata tarafından çizilen, şu ana kadar 3 live-action’a ve geçtiğimiz yıl da animeye uyarlanan popüler Death Note serisinden yeni bir bölüm yayınlandı.

Haftalık Shonen Jump dergisinin sitesinden geçtiğimiz hafta duyurulmaya başlanan ve bu hafta piyasaya çıkan yeni manga bölümü orijinal hikâyenin bitişinden 7 yıl sonra geçiyor. Yaklaşık 44 sayfalık bir one-shot olan yeni bölüm, Death Note’un sevilen karakterlerinden L’in, L Change the WorLd isimli yeni live-action filminin çıkışının şerefine yapılmış.

Hikâyeye göre mangada birkaç karede görünen ancak pek bir rolü olmayan Shinigami Maedra bu sefer Ryuk gibi Death Note’unu bir insana verir ve 7 yıl boyunca Kira’nın “uyuduğuna” inanan destekçileri onun geri dönüşünü çılgınca bir coşkuyla karşılar. Ancak her şekilde insanlar ölmektedir ve bunun bir Death Note tarafından yapıldığının apaçık ortada olduğunu düşünen SPK’nin eski üyeleri Rester ve Lidner, Near’a giderek olaya bir son vermesini isterler. Near ise kesinlikle bu davayla ilgilenmediğini belirterek herkesi şaşırtır, bir yandan da “L olsa ne yapardı” diye düşünmekte ve eski bir anıyı hatırlamaktadır.

Daha önce yapılan bir röportajda Near’ın karakter tasarımının orijinal L tasarımının çocukluğu gibi olduğunu düşündüğünü belirten Obata’ya göre belki de bu one-shot, L’in tasarımı hiç değişmemiş olsaydı neye benzerdi gibi de algılanabilir. Mangadaki eksantrik dedektif L’in ilk gösterilmeye başlandığı karelerdeki dalgalı saçlı ve dik duran halleri bu röportajda bahsedildiği gibi başlarda kesin olmayan tasarımına birer örnek.

Seri olarak yayın hayatına başlamadan önce de farklı bir hikâye ile one-shot pilot bir bölüm olarak yayınlanmış olan Death Note’un bundan sonra da yeni bölümlerinin yayınlanabileceği ya da bu gibi one-shot bölümlerin ardından belki de yeni bir serinin yapılabileceği söylentileri şimdiden yayılmaya başladı bile.

Kaynak:anime.gen.tr
IIchigoo
IIchigoo

Yararlılık Puanı : -12
Erkek

Bir kaç haber... Empty Geri: Bir kaç haber...

Mesaj tarafından kikoushi C.tesi 23 Şub. 2008 - 19:18

Near'ın yeni Kira olma düşüncesi...... ııh olamaz yahuu, akıl sır erdiremiyorum, narutonun da türkiyeye geleceği haberini daha önce almıştım, çok bir meraklı değilim ki zira izlemiştim, yeni death note mangasını da bulur bulmaz indireceğim, merak ettim tabii ^^
kikoushi
kikoushi
Site Owner
Site Owner

Yararlılık Puanı : 878
Erkek
Hobi : NBA-Adventure Oyunları-Gerilim Filmleri/Romanları
Lakap : Goku

https://animeup.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından bLue-Dragon C.tesi 23 Şub. 2008 - 23:53

ben death notenin sadece live action filmini izledim ve beğendim atbiki.Kİra yagami light ve Mİnaydı yalnış hatırlamıyorsam sonunu çok beğendim komik taraflarıda var elbette...
bLue-Dragon
bLue-Dragon
Admin
Admin

Yararlılık Puanı : 639
Erkek
Hobi : Msn-Pc-Anime

Mesaj tarafından Kitiara Paz 24 Şub. 2008 - 1:48

Wikipedia'da Darker Than Black'e bakarken gördüm; Mart 2008'de Darker Than Black'in OVA'sı yayınlanacakmış.
Kitiara
Kitiara
V.I.P
V.I.P

Yararlılık Puanı : 519
Kadın
Hobi : Uyumak
Lakap : Kiti, Kit, Sarı Pisi

http://www.cnbce.tv/forum/default.asp

Mesaj tarafından kikoushi Paz 24 Şub. 2008 - 1:54

Bu oldukça süper bir haber işte, ben de bu hafta içinde hatta yarına kadar Darker than Black'i bitirmeyi planlıyordum, çok güzel oldu ^^
kikoushi
kikoushi
Site Owner
Site Owner

Erkek

Mesaj tarafından BlacKmaMBa Paz 24 Şub. 2008 - 19:53

Naruto geliyo mu, süper bir haber!!! Saolasın...

BlacKmaMBa

Yararlılık Puanı : 0
Erkek

Mesaj tarafından Natulcien Paz 24 Şub. 2008 - 21:10

Kaç aydır Naruto gelicek Türkiyeye. Neyse bekliyoruz bakalım, belki TV'den izlerim.
Natulcien
Natulcien

Yararlılık Puanı : -9
Kadın

Mesaj tarafından bLue-Dragon Paz 24 Şub. 2008 - 22:06

Yakında gelir ama bakalım saati ve hangi kanalda olur o belirlenir önce sonra türkçe yaparlar..
bLue-Dragon
bLue-Dragon
Admin
Admin

Erkek

Mesaj tarafından kikoushi Paz 24 Şub. 2008 - 22:08

Boşverin Naruto'yu bence zaten haftada eğer 1 bölüm falan yayınlarsalar hiç mi hiç izlenmez, Naruto art arda 10-15 bölüm izlendiğinde kendini buluyo diyebilirim, zaten biraz anime görmüş geçirmiş kişiler araya öyle 1 hafta falan süre girdiğinde hiç takip etmeyecektir, benim de izlediğim ilk animelerden biri olması sebebiyle hiç başına oturduğumda 5 bölümden az izlediğimi hatırlamıyorum, eğer şimdiki gibi her hafta yeni bölümlerin çıkmasını bekleyerek otursaydım, kesinlikle seriyi izlemezdim... Çok sıkıcı gelirdi ^^ Büyü ihtimalle de Yugioh'un pokomonun flan yaşadığı sıkıntı olan 1. sezonu 50 kez gösterme durumlarına düşecektir kendisi Bir kaç haber... 766952
kikoushi
kikoushi
Site Owner
Site Owner

Erkek

Mesaj tarafından Natulcien Paz 24 Şub. 2008 - 22:51

Ya olmadı Dvd'sini alırım canım. ^^ Beklemem Tv'yi. Gerçi ben haftalık anime izleme heyecanını seviyorum. Her perşembe "Kıyaaa bugün BleaCH 1XX çıkıcaaaak!" diye bir sevinç yaşarım. XD
Natulcien
Natulcien

Kadın

Mesaj tarafından bLue-Dragon Paz 24 Şub. 2008 - 23:10

Sana katılamicam Caner abi Super-J hatırlarsan Beybladeyi getirmişti.Türkiyede tüm sezonları yayınlandı ve Yu-Gi-Oh gibi de 50 kez yayınlamadılar..Bu açıdan düşünmek mantıklı bence Ecenin dediği gibi Dvdsini alırız Bir kaç haber... 766952
bLue-Dragon
bLue-Dragon
Admin
Admin

Erkek

Mesaj tarafından kikoushi Paz 24 Şub. 2008 - 23:12

Bilmiyorum, umarım dediğin gibi olurda, millet saf yerine konmaz Bir kaç haber... 766952
kikoushi
kikoushi
Site Owner
Site Owner

Erkek

Mesaj tarafından bLacK_cat Ptsi 25 Şub. 2008 - 6:55

O değil de ben Darker than Black'in OVA'sının çıkacak olmasına inanılmaz sevindim, haber için teşekkürler Kitiara Bir kaç haber... 715860
bLacK_cat
bLacK_cat

Erkek

Mesaj tarafından Natulcien Ptsi 25 Şub. 2008 - 14:39

bLacK_cat demiş ki:O değil de ben Darker than Black'in OVA'sının çıkacak olmasına inanılmaz sevindim, haber için teşekkürler Kitiara Bir kaç haber... 715860

Evet onada bende çok sevindim. Birçok Ova'lar genelde Tv serilerinden daha güzel olur. Daha çok uğraşılmış olur. Umarım DtB'te de bu gelenek devam eder ve biz Tv serisinden kat kat daha iyi bir şölen yaşarız. Şu sıralarda da anime dünyasında Ova'lara bir yönelme var. Acaba kar mı arttı ne oldu...

Haberler için teşekkürler. ^^
Natulcien
Natulcien

Kadın

Mesaj tarafından Kitiara Salı 26 Şub. 2008 - 0:25

Ben de ilk gördüğüm anda yüreğim hopladı. O kadar sevindim ki gelip buradan size haber vereyim dedim.

Spoiler:
Kitiara
Kitiara
V.I.P
V.I.P

Yararlılık Puanı : 519
Kadın
Hobi : Uyumak
Lakap : Kiti, Kit, Sarı Pisi

http://www.cnbce.tv/forum/default.asp

Mesaj tarafından Brightblade Salı 26 Şub. 2008 - 12:53

Goku demiş ki:Boşverin Naruto'yu bence zaten haftada eğer 1 bölüm falan yayınlarsalar hiç mi hiç izlenmez, Naruto art arda 10-15 bölüm izlendiğinde kendini buluyo diyebilirim, zaten biraz anime görmüş geçirmiş kişiler araya öyle 1 hafta falan süre girdiğinde hiç takip etmeyecektir, benim de izlediğim ilk animelerden biri olması sebebiyle hiç başına oturduğumda 5 bölümden az izlediğimi hatırlamıyorum, eğer şimdiki gibi her hafta yeni bölümlerin çıkmasını bekleyerek otursaydım, kesinlikle seriyi izlemezdim... Çok sıkıcı gelirdi ^^ Büyü ihtimalle de Yugioh'un pokomonun flan yaşadığı sıkıntı olan 1. sezonu 50 kez gösterme durumlarına düşecektir kendisi Bir kaç haber... 766952

bayağı doğru bir tespit olmuş bu.. bende 3er 3er izlerdim narutoyu hep.. hele narutonun meşhur bakışmalı bölümleri bir başladı mı ekran başında bir haftadan beri o bölümü bekleyenler hem narutonun hemde yayınlayan kanalın bayağı bir kulağını çınlatırlar Bir kaç haber... 766952 ayrıca rtük var bide onlarda en fazla 10 bölüm sabreder sonra basarlar kapatmayı.. "gençlerin bilmemne bilmemnesini bozmaktan 2 gün kapalıdır.". [not: naruto topiğinde bahsedilen sasuke-narutonun anormal ilişkisinden dolayı ben bile kapatırdım aslında Bir kaç haber... 829804 ]

bu arada bir haber de ben vereyim duymayanlar için. Warner Bros Akira'nın 2 filmlik bir projesi üzerinde çalışıyormuş. projenin ilk filminin 2009 yazında gösterime girecekmiş söylenenlere göre . filmin yönetmeni olarak Ruairi Robinson (kim bu yav:) ); oyuncular olarakta Leonardo DiCaprio ve Joseph Gordon-Levitt'in adı geçiyor. ayrıntılar: http://www.varietyasiaonline.com/content/view/5541/1
Brightblade
Brightblade
V.I.P
V.I.P

Yararlılık Puanı : -232
Erkek

http://animemangantr.turkforumpro.com/index.htm

Mesaj tarafından IIchigoo Salı 26 Şub. 2008 - 16:15

Brightblade demiş ki:
ayrıca rtük var bide onlarda en fazla 10 bölüm sabreder sonra basarlar kapatmayı.. "gençlerin bilmemne bilmemnesini bozmaktan 2 gün kapalıdır.". [not: naruto topiğinde bahsedilen sasuke-narutonun anormal ilişkisinden dolayı ben bile kapatırdım aslında Bir kaç haber... 829804 ]

bu arada bir haber de ben vereyim duymayanlar için. Warner Bros Akira'nın 2 filmlik bir projesi üzerinde çalışıyormuş. projenin ilk filminin 2009 yazında gösterime girecekmiş söylenenlere göre . filmin yönetmeni olarak Ruairi Robinson (kim bu yav:) ); oyuncular olarakta Leonardo DiCaprio ve Joseph Gordon-Levitt'in adı geçiyor. ayrıntılar: http://www.varietyasiaonline.com/content/view/5541/1

Hehe doğru bizde bir de rtük var değil mi Bir kaç haber... 829804 Olası yasak nedeni : "Naruto ve Sasuke'nin gençlerin akıl sağlığını bozabilecek, onları başka yönlere teşvik edebilecek davranışlarından ötürü bu terbiyesiz animeye 10 yıl Türkiye yasağı, akıllansınlar öyle gelsinler canım!! " ^^ Bu naruto bir alem yaa izlemesen bile güldürebiliyo adamı Bir kaç haber... 445351
IIchigoo
IIchigoo

Yararlılık Puanı : -12
Erkek

Mesaj tarafından kikoushi Salı 26 Şub. 2008 - 17:39

Bir de Akira'dan bahsetmişsin, onu hiç duymamıştım daha önce 88 yapımıymış zaten benden bile eski^^ Bakalım filmi çıksın gider izleriz.. Bir kaç haber... 445351
kikoushi
kikoushi
Site Owner
Site Owner

Erkek

Mesaj tarafından bedifeci Salı 26 Şub. 2008 - 22:47

Akira seyretmeyene tavsiye ederim harika bir baş yapıttır .Movieler içinde ilk 5 oynar.Eski olması önemli değil görsellği görsen konuyu görsen zaten niye daha önce seyretmedim diyebileceğim bir anime zate nbana animeyi sevdiren başlattıran animelerden biridir?
bedifeci
bedifeci

Yararlılık Puanı : -13
Erkek

http://animemangantr.turkforumpro.com

Mesaj tarafından Brightblade Çarş. 27 Şub. 2008 - 8:08

o kadar olmuş mu yav akira yapılalı Bir kaç haber... 526856 bende bir zamanlar izlemiştim gerçekten izlenmesi gereken bir movie.. kesinlikle ve kesinlikle ilk 5te yeralacağına bende katılıyorum....
Brightblade
Brightblade
V.I.P
V.I.P

Yararlılık Puanı : -232
Erkek

http://animemangantr.turkforumpro.com/index.htm

Mesaj tarafından terRifiEd Paz 2 Mart 2008 - 10:16

Demek Naruto geliyo, iyiymiş gerçekten Bir kaç haber... 766952 Darker than black'i daha izlemedim ama yakında izleyeceğim çok methini duydum tabii ki Bir kaç haber... 766952 OVA'larına kadar yetişirim işallah
terRifiEd
terRifiEd

Kadın

- Similar topics