Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Favori Anime Ses Aktör/Aktrisleriniz...

4 posters

Favori Anime Ses Aktör/Aktrisleriniz... Empty Favori Anime Ses Aktör/Aktrisleriniz...

Mesaj tarafından kikoushi Salı 11 Mart 2008 - 19:55

Bir anime de sanırım en önemli şeylerden biri seslendirmeler... Bu konuda en beğendiğiniz kişiler kimler, benimkiler:

Junko Minagawa : Bir seride iki karakteri birden seslendirmiş, saygı duydum Favori Anime Ses Aktör/Aktrisleriniz... 824580 Black Cat--Elliott ve Silphy ve tabiiki Prince of tennis'deki Ryoma'nın mükemmel sesi...
Hiroki Takahashi : Hunter x Hunter--Hisoka ,, Prince of Tennis--Kikumaru, Eiji(Tek kelimeyle harika)
Kappei Yamaguchi :Yazmıyorum bile, herkesi seslendirmiş neredeyse bilen bilir XD
ve tabii ki:
Romi Paku : Bleach--Hitsugaya,, NANA--Nana,, Claymore--Teresa,, FMA--Edward,, Naruto--Temari ...

Favori Anime Ses Aktör/Aktrisleriniz... 715860
kikoushi
kikoushi
Site Owner
Site Owner

Yararlılık Puanı : 878
Erkek
Hobi : NBA-Adventure Oyunları-Gerilim Filmleri/Romanları
Lakap : Goku

https://animeup.yetkin-forum.com

Favori Anime Ses Aktör/Aktrisleriniz... Empty Geri: Favori Anime Ses Aktör/Aktrisleriniz...

Mesaj tarafından new_cellie Salı 11 Mart 2008 - 20:49

Öncelikle Paku Romi = Ed ve Hitsugaya seslendirmeleri muhteşemm Favori Anime Ses Aktör/Aktrisleriniz... 519568
Ryoutarou Okiayu = Byakuya,Scar ve Tezuka (prince of tennis ) ..Sesi çok güzel yaa.Baya etkileyici bir sesi var kıymetini bilsin Favori Anime Ses Aktör/Aktrisleriniz... 165186 ama nedense seslendirdiği karakterler pek bi suskun ( fazla paramı alıo nedir Favori Anime Ses Aktör/Aktrisleriniz... 829804 )

Ve Deth note'daki o muhteşem ses Kappei Yamaguchi = diğer seslendirmelerini bilmiorum ama L de muhteşem bir iş yapmış Favori Anime Ses Aktör/Aktrisleriniz... 466597

Hiroki Takahashi = walla sırf Eiji bile yeter ya o chibi diyişi bile yeter Favori Anime Ses Aktör/Aktrisleriniz... 413608
Noriaki Sugiyama= İshida seslendirmesi benim için yeterde artardı ama ona yetmemiş ve FS/n de Shirou'yu seslendirmiş bide üstüne Naruto'da Sasuke ekleyin ( ki Naturto'da ilgimi çeken tek tiptir kendisi )
Masakazu Morita= İchigo ile sınırlarını aşmıştır ( o nası bi sestir öle yaa )
Fumiko Orikasa= Rukia'nın İchigooo,Abariiii diye bağırışları ile gözüme girmiştir Favori Anime Ses Aktör/Aktrisleriniz... 302314
new_cellie
new_cellie
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Yararlılık Puanı : -29
Kadın

Favori Anime Ses Aktör/Aktrisleriniz... Empty Geri: Favori Anime Ses Aktör/Aktrisleriniz...

Mesaj tarafından colt Paz 17 Mayıs 2009 - 6:32

Öncelikle Kotono Mitsuishi'nin sesine hastayım, ana karakter olarak bulunduğu çok fazla anime yok ama sırf onun sesini dinlemek için bir sürü animeye başlamıştım.

Neon Genesis Evangelion - Misato Katsuragi
Great Teacher Onizuka - Urumi Kanzaki
Fruits Basket - Kagura Soma
Full Metal Alchemist - Gracia Hughes
Claymore - Jean
Mobile Suit Gundam Seed - Murrue Ramius
Sailor Moon - Usagi Tsukino
Bunlar izlediklerimden..

Romi Paku da bi başkadır tabi, ama arada bir de bayan karakter seslendirsin, Teresa'ya aşık etmişti beni..
colt
colt

Yararlılık Puanı : 1747
Erkek
Lakap : desesperado

Mesaj tarafından Kitiara Paz 17 Mayıs 2009 - 21:13

Vaaaay, böyle bir başlığımız mı varmış? MAL'da çoğumuz favorilerimize eklemişizidir aslında. Neyse, burda da söyleyelim.

1) Nakata Jouji
Kendisi sadece anime aileminin değil, yeryüzünün en karizmatik sesinin sahibidir. Ben ilk olarak F/SN'de Kotomine Kirei olarak tanıdım kendisini. Diğer karakterlerle karşılaştırıldığında rolü çok da büyük değildi, bu yüzden pek dikkatimi çekmedi. Kotomine'den de hoşlanmamıştım üstelik. Daha sonra Hellsing'de izledim. Çok başarılı buldum. Alucard'ı ondan daha iyi biri seslendiremez diye düşündüm. Şimdi bile Nakata Jouji denince akla gelen ilk karakter Alucard'dır sanırım. Sonrasında Code Geass ve yine hiç hoş olmayan bir karakter, Diethard. Ve çok şükür ki geçtiğimiz sene Gankutsuou'da dinleme mutluluğuna eriştim. Yukarda da dediğim gibi, en bilinen çalışması Hellsing'dedir. Ancak Gankutsuou'daki Edmond Dantés rolüyle Alucard'ı kat kat geride bırakmıştır Nakata Jouji. Dantés'nin karizması da her şeyden çok seslendirilmesinden gelir. İzlediğim her sahnede adama bir kez daha hayran oldum. Sesine aşık olunacak kişilerdendir kendisi.

2) Kiuchi Hidenobu
Kiuchi Hidenobu benim izlediğim pek çok animede karşıma çıktı. Ancak bu seneye kadar pek de dikkatimi çekmemişti. Bu sene aynı dönemde izlediğim Monster'da ve NANA'da ana karakterleri seslendiriyordu. Özellikle Monster'daki Tenma rolü yüzünden diğer işlerine bakmaya karar vermiştim. Bir de ne göreyim! Adam her yerde! Tenma rolüyle gerilimi, Ren (NANA) rolüyle duygusallığı, Baba Yamada (Chi's Sweet Home) rolüyle de komikliği o kadar başarılı bir biçimde sergiliyor ki kendisine hayran kalmamak mümkün değil benim için.

3) Mamoru Miyano
Genç kızlaırn gözdesi... Raito rolündeyken pek ilgilenmemiştim. Elbette başarısını göz ardı edemem, o sinsi yaratığı o kadar gerçekçi seslendiriyordu ki. Ancak benim ona olan sevgimin arkasında Ouran'daki Tamaki rolü yatar. Tamaki gibi bir melekle Raito gibi bir şeytanı seslendirebilmesi takdire şayan. Zaten dikkatinizi de çekmiştir. Artık nereye baksanız onun ismini görüyorsunuz. Raito sayesinde aldığı ödüller yetmedi, Setsuna'yla da devam etmeye karar verdi.

4) Yajima Akiko
Böyle bir ses cidden bulunmaz. Nasıl ki Nakata Jouji dünyadaki en karizmatik sese sahipse Yajima Akiko da dünyadaki en tatlı sese sahip. Yer aldığı animelerden çoğunu izlemedim. Buna rağmen bayılıyorum kendisine. İlk olarak Ergo Proxy'de dinleme fırsatım olmuştu. Pino'yu sevmemin başlıca sebeplerinden biridir o tatlı sesi. Ama asıl hayranlığım Natsume Yuujinchou'daki Kogitsune rolüyle başladı. İzleyenler bilir, sadece 2 bölümde yer alan şirinlik abidesi bir tilki/Youkai'dir Kogitsune. Ama kendisine bağlanmak için 2 bölüm fazlasıyla yeterlidir.

5) Sakurai Takahiro
Code Geass'taki Suzaku sayesinde kendisiyle tanıştım. Karakteri sevdiğim için seiyuu'sunu sevdiğim sanılmasın, Zero'yu da hiç sevmememe rağmen Fukuyama Jun'a da haranlık duyarım. Ama Sakurai Takahiro'nun sesine bayılıyorum.
Kitiara
Kitiara
V.I.P
V.I.P

Yararlılık Puanı : 519
Kadın
Hobi : Uyumak
Lakap : Kiti, Kit, Sarı Pisi

http://www.cnbce.tv/forum/default.asp

- Similar topics